На території Бочечківської громади відкрито музей ретротехніки

Дата: 01.12.2021 11:34

Нещодавно на території Бочечківської сільської ради, а саме в селі Козацьке відкрився музей ретротехніки, який став музейною візитівкою Бочечківської громади.

Його засновником став небайдужий мешканець села Козацьке, засновник ТОВ АФ «Козацька» Віктор Григорович ГАЛА.

Більшість експонатів, представлених в музеї ретро техніки – це місцева техніка, яка їздила територією Бочечківської громади в різні роки.

Одним з таких експонатів є «Універсал». «Універсал» - загальна назва моделей сільськогосподарських тракторів, що випускалися на Ленінградському заводі «Красний путиловець» з 1934 року по 1940 рік, і на Володимирському тракторному заводі – з 1944 по 1955 рік.

Повна маса «Універсалу» – 2,108 т, потужністю 22 к.с. та 16,2 кВт.

Саме на цьому тракторі, який представлений в музеї в післявоєнні роки з 1930 року працювала смілива жінка, передова трактористка колгоспу «Перемога» (с.Козацьке) Євтушенко Марія Андріївна (1916-1972р.р). Після була бригадиром рільничої бригади, помічником бригадира тракторної бригади в колгоспі «Перемога». В 1966 році за нелегку та самовіддіну працю Марії Андріївні присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордену Леніна та золотої медалі «Серп і Молот».

Це не єдиний екземпляр техніки, представлений в музеї Козацького, про які буде опубліковано поступово.

Музей розташований просто неба, в центрі села Козацьке, поблизу дитячого майданчика та «Активного парку». Відвідування музею безкоштовне та відкрите для відвідувачів щодня.

Далі буде…