ПОДАЛЬШІ ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ СПРЯМОВАНІ ПЕРШ ЗА ВСЕ НА РОЗВИТОК СПРОМОЖНОСТІ ТА САМОСТІЙНОСТІ ГРОМАД, – В’ЯЧЕСЛАВ НЕГОДА ПРО МАЙБУТНЄ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Дата: 17.08.2020 16:34

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій  під час відкритого діалогу «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки», що відбувся в Івано-Франківську в онлайн-форматі

За його словами, головною метою розроблених і оприлюднених для обговорення законодавчих змін є чітке розмежування повноважень і ресурсів, їхня концентрація на рівні громад.

«Ми прагнемо щоб повноваження не дублювалися, як між органами місцевого самоврядування і виконавчою владою, так і між органами місцевого самоврядування різних рівнів. Не повинно бути ніякої підпорядкованості, місцеве самоврядування має бути незалежним у вирішення питань, які у їхній компетенції. Також громади повинні отримати право перебирати на себе додаткові повноваження у сфері освіти, медицини, соціального захисту, культури тощо, якщо мають бажання і спроможність їх виконувати. Не можна наділяти громади повноваженнями, не передбачивши джерела фінансування цих повноважень. Усе це передбачено у запропонованому нами пакеті законопроектів», – сказав В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що часу для прийняття цих законопроектів небагато, бо з нового року місцеве самоврядування має почати працювати не лише на новій вже створеній територіальній основі, а й з чіткими повноваженнями, ресурсами та відповідальністю. «Отже ми вже за місяць, у вересні подаватимемо цей пакет законопроектів на розгляд Уряду, а потім – до Верховної Ради. Тому просимо усіх, хто бере участь у розвитку місцевого самоврядування і зацікавлений у якісному законодавстві, особливо профільні асоціації, ознайомитися з законопроектами і надати до міністерства зауваження та пропозиції», – зазначив заступник Міністра.

На його думку, ці законопроекти мають потрапити до парламенту якомога швидше ще й тому, що вони дуже важливі для кандидатів, які планують висувати свої кандидатури на голів та депутатів місцевих рад на місцевих виборах у жовтні цього року. «Люди, які готуються взяти на себе відповідальність за розвиток громад і територій, мають чітко усвідомлювати, в яких умовах і за якими правилами вони працюватимуть найближчі роки. Тільки так вони зможуть виправдати очікування, покладені на них виборцями», – сказав В’ячеслав Негода.

За матеріалами сайту Мінрегіону: https://www.minregion.gov.ua/press/news/podalshi-zakonodavchi-zminy-spryamovani-persh-za-vse-na-rozvytok-spromozhnosti-ta-samostijnosti-gromad-vyacheslav-negoda-pro-majbutnye-deczentralizacziyi/