УЧАСТЬ ЖИТЕЛІВ СЕЛА ХИЖКИ В ПАРТИЗАНСЬКОМУ РУСІ

Дата: 16.09.2020 08:49

Під час Другої світової війни в 1941-1945 роках жителі села Хижки брали активну участь у партизанському русі.

В партизанському з’єднанні С.А.Ковпака, що розпочало свій бойовий шлях в Спадщанському лісі, воювали сім'я Дроздових, Лебідь А., Жидченко М., Коровій О. та інші. Дроздов Ф. був сільським фельдшером. Часто лікував поранених партизанських зв’язкових. Його доньки були медсестрами в партизанському лазареті.

За допомогу партизанам нацисти розстріляли Завгорднього С., Завгороднього А., Бардакова С., сім’ю Завгороднього П..

В селі Хижки народився, навчався в школі, працював у колгоспі Лебідь Андрій Миколайович, командир роти конотопців партизанського з’єднання Наумова. Загинув під час степового рейду в селі Шляхова Ново-Архангельського району Кіровоградської області в березні 1943 року. В пам'ять про героя-земляка на сільському обеліску встановлена меморіальна дошка.