ВИБОРИ-2020: В УМОВАХ ОБ'ЄДНАННЯ РАЙОНІВ І ГРОМАД

Дата: 25.09.2020 14:18

Відповідно до постанов ЦВК від 8 серпня 2020 року № 160 та від 14 серпня 2020 року № 176 на 25 жовтня 2020 року призначено перші вибори депутатів Конотопської районної ради, Дубов'язівської селищної ради, Попівської і Бочечківської сільських рад та селищного і сільських голів

Про те, як проходитимуть вибори до місцевих рад, скільки виборців візьмуть у них участь, як відбуватиметься виборчий процес у новоствореному Конотопському районі, скільки депутатів буде обрано – розповів районній газеті «Сільські горизонти» начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Микола НИЧВИДЮК:

- Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №870-ІХ затверджено новий адміністративно-територіальний устрій. На території Сумської області утворено п'ять районів: Конотопський, Охтирський, Роменський, Сумський, Шосткинський.

До складу новоутвореного Конотопського району увійшли Конотопська міська територіальна громада, Попівська сільська територіальна громада, Дубов'язівська селищна територіальна громада, Бочечківська сільська територіальна громада, Кролевецька міська територіальна громада, Буринська міська територіальна громада, Путивльська міська територіальна громада, Новослобідська сільська територіальна громада. На зазначеній території проживає близько 200 тисяч жителів.

Вибори до Конотопської районної ради відбуватимуться в 4-х округах за відкритими партійними списками.

До першого виборчого округу увійшли території Буринської міської територіальної громади, Новослобідської сільської територіальної громади, Путивльської міської територіальної громади. До другого виборчого округу - території Бочечківської сільської територіальної громади, Дубов'язівської селищної територіальної громади, Кролевецької міської територіальної громади. До третього виборчого округу - території Попівської сільської територіальної громади, частина Конотопської міської територіальної громади. До четвертого округу - більша частина території Конотопської міської територіальної громади.

У Дубов'язівській селищній територіальній громаді вибори проходитимуть у 7 виборчих округах, у Попівській сільській територіальній громаді - по 3-х виборчих округах, у Бочечківській сільській територіальній громаді - по 8 виборчих округах.

Вибори депутатів районної ради проводитимуться по 183 виборчих дільницях. Вибори депутатів до Попівської сільської територіальної громади і Попівського сільського голови - по 23 дільницях. Вибори депутатів Бочечківської сільської територіальної громади та Бочечківського сільського голови - по 8 дільницях. Вибори депутатів Дубов'язівської селищної ради та Дубов'язівського селищного голови - по 19 дільницях. Обиратимуть депутатів місцевих рад на підставі подань політичних партій. Подання для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посади селищного, сільських голів подаються представниками місцевих організацій політичних партій, які мають право брати участь у виборах, та шляхом самовисування міських, селищних, сільських голів та депутатів місцевих рад (останні - при умові, якщо кількість виборців менше 10 тис. осіб).

До Конотопської районної ради буде обрано 42 депутати, до Дубов'язівської селищної та Бочечківської сільської рад - по 22 депутати, до Попівської сільської ради - 26 депутатів.

Участь у голосуванні по виборах депутатів Попівської сільської ради та Попівського сільського голови матимуть можливість брати більше 12,5 тисяч виборців, депутатів до Бочечківської сільської ради і Бочечківського сільського голови - більше 3,5 тисяч виборців, депутатів Дубов'язівської селищної ради та Дубов’язівського селищного голови - більше 8,5 тисяч виборців, а депутатів до Конотопської районної ради обиратимуть 153 тисячі виборців.

Звичайно, жителів території Конотопського району цікавить, які населені пункти увійдуть до Попівської, Бочечківської сільських та Дубов’язівської селищної територіальних громад. Зазначу, що до Попівської сільської територіальної громади входитимуть населені пункти Вирівської, Присеймівської, Мельнянської, Кузьківської, Попівської, Шаповалівської, Шевченківської, Малосамбірської, Соснівської, Карабутівської, Великосамбірської, Юрівської, Пекарівської, Дептівської, Кошарівської, Михайло-Ганнівської сільських рад, до складу Бочечківської сільської територіальної громади - населені пункти Сахнівської, Бочечківської, Козацької, Хижківської, Духанівської сільських рад, до складу Дубов'язівської селищної територіальної громади - населені пункти Дубов'язівської селищної, В'язівської, Гружчанської, Землянської, Салтиківської, Тернівської, Шпотівської, Курилівської, Красненської та Чернечослобідської сільських рад за нинішнім адміністративно-територіальним устроєм Конотопського району.

За інформацією районної газети "Сільські горизонти"