День пам'яті жертв голодоморів

Дата: 27.11.2020 14:24

Шановні мешканці громади!

Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, ніж Голодомор, історія не знає. Внаслідок московської інтервенції 1918-1920 років та репресій, маловідомого в Україні Голодомору 1921 року, Голодомору 1932-1933 років, голоду 1946 року, українці в ХХ столітті понесли найбільші втрати свого етносу. Найтрагічнішим для нас був Голодомор 1932-1933 років. Тому спомин про цей Голодомор є одним із найболючіших для українців.

Щороку в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам`яті жертв Голодомору.

Голодомор – одна з найстрашніших катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом Голодомор можна порівняти тільки з втратами нашого народу від Другої світової війни.

Голодомор став національною трагедією і окремою сторінкою в історії українського народу, про яку ми згадуємо з сумом та болем.

Відповідно до постанови Верховної Ради України цю трагедію українського народу було визнано геноцидом. За масштабом, жорстокістю, цинізмом та організованістю з боку влади і наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства.

На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу о 16.00 годин приєднуйтесь до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку». Із настанням темряви запаліть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору.

Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших земляків, які на собі перенесли цей жахливий біль тіла і душі, біль наруги і тортур, поневіряння, виселення і заслання на чужину – за свою любов до України і за її волю.

... історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.

Голодомор – сумна і страшна сторінка української історії. Вшануймо пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей - наших земляків, без жалю винищених Голодомором!

Вічна пам'ять загиблим і вічна слава Україні!

Бочечківський сільський голова Світлана ГРАЧЕНКО та в.о.старост