ДО ПЕРЕЛІКУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ У МЕЖАХ ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ ЛІКИ» ДОДАЛИ НОВІ ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Дата: 18.01.2021 09:08

За ініціативою Міністерства охорони здоров’я України Кабінет Міністрів України вніс зміни до переліку лікарських засобіввартість яких повністю або частково відшкодовується за Програмою «Доступні ліки», додавши 3 нових препарати. Про це заявила під час ранкового брифінгу перша заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина САДОВ’ЯК

«З огляду на значне поширення неінфекційних хвороб, серед яких перше місце посідають серцево-судинні захворювання, МОЗ розширює доступ пацієнтів до первинної та вторинної профілактики, а також лікування серцево-судинних захворювань. На державному рівні пацієнтам забезпечується відшкодування лікарських засобів за Програмою «Доступні ліки», і до наявних 25 позицій, внесених до переліку, ми додали ще 3 – «Варфарин» (антикоагулянт), «Ніфедипін» (антигіпертензивний препарат), «Ацетилсаліцилову кислоту» (антиагрегант)»,  – повідомила Ірина Садов’як.

Зазначимо, що Програма «Доступні ліки» реалізується згідно із затвердженим переліком лікарських засобів для лікування неінфекційних захворювань. В межах Програми передбачено реімбурсацію, механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для пацієнтів, які страждають від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу.

Нагадаємо, раніше Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що МОЗ протягом 2021 року планує забезпечити проведення 480 трансплантацій кісткового мозку. З них – 30 алогенних трансплантацій (включно з алогенними ТКМ дорослим пацієнтам), а також 450 аутологічних.

За матеріалами МОЗ: https://moz.gov.ua/article/news/do-pereliku-likarskih-zasobiv-u-mezhah-programi-dostupni-liki--dodali-novi-preparati-dlja-likuvannja-sercevo-sudinnih-zahvorjuvan-