УРЯД ПІДТРИМАВ ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ

Дата: 25.02.2021 19:32

Кабінет Міністрів України схвалив проєкти законів України, що вносять зміни до законодавчих актів про встановлення відповідальності за порушення у сфері стратегічної екологічної оцінки та передбачають адміністративні стягнення

Як пояснили у відділі інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології Конотопської райдержадміністрації, мова йде про законопроєкти:

«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження відповідальності за недотримання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», який:

- доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 91-6 та встановлює відповідальність за порушення процедури здійснення стратегічної екологічної оцінки з накладенням штрафів на посадових осіб. Протоколи про такі порушення буде складати Держекоінспекція.

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки», що передбачає:

- ведення Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки;

- встановлення відповідальності за порушення законодавства про стратегічну екологічну оцінку та переліку підстав для притягнення до адміністративної відповідальності;

- надання повноважень Державній екологічній інспекції щодо здійснення нагляду вимог законодавства про стратегічну екологічну оцінку.