Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ МОЖНА ЗНАЙТИ НА ДАШБОРДАХ НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ЗДОРОВ’Я

Дата: 24.03.2021 11:52
Кількість переглядів: 281

Фото без опису

Національна служба здоров’я створює аналітичні дашборди для пацієнтів та медичної спільноти щодо реального стану у медичній галузі. Зараз на сайті НСЗУ 24 дашборди. З їх допомогою пацієнт може дізнатися: які послуги за Програмою медичних гарантій надає будь-який заклад охорони здоров’я, що підписав договір з НСЗУ; де можна укласти декларацію та з яким лікарем; де розташована найближча аптека з Доступними  ліками; скільки грошей отримав медзаклад від НСЗУ та за які послуги

Трансформація системи охорони здоров’я відбувається паралельно з цифровою трансформацією і не рухається без електронної системи охорони здоров’я. Завдяки електронній системі Національна служба здоров’я України отримує достовірну інформацію про те, скільки пацієнтів, з якими діагнозами, в яких медзакладах лікуються, та які справжні витрати держави на надання медичної допомоги.

Електронна система охорони здоров’я забезпечила прозорість і відкритість даних та дозволила оперативно обмінюватися інформацією. Ці дані є відкритими і доступними. Саме вони стали важливим інструментом розвитку та функціонування медичної реформи.

Національна служба здоров’я не лише публікує відкриті дані, а й створює аналітичні дашборди, тобто візуалізує інформацію у зручному форматі. Наприклад, на основі даних про укладені декларації, з’явився дашборд «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги». На ньому пацієнт може самостійно подивитися, де є найближчий заклад, який підписав договір із НСЗУ, які лікарі там працюють і скільки вони мають пацієнтів. Ця інформація допомагає вільно обирати лікаря.

Або дашборд «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки»)», який  показує, де найближча аптека, у якій можна отримати ліки, скільки рецептів відпустила аптека та коли погасили останній.

За останній рік дашборди на сайті НСЗУ переглянули 2 млн 400 тис користувачів, а за останній тиждень – 113 тис. Більшість дашбордів – 12, стосуються первинної медичної допомоги, у категорії спеціалізованої медичної допомоги – 10 дашбордів. 8 дашбордів показують інформацію щодо Covid-19, а 7 – про «Доступні ліки».

Найпопулярнішим дашбордом за останній час став інструмент який показує, скільки закладів уже подали свої пропозиції, щоб укласти договір з НСЗУ і працювати з 1 квітня за новою Програмою медичних гарантій. На другому місці дашборд, про який уже згадували – «Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги». Це один з найкорисніших інструментів, адже дозволяє побачити, з яким лікарем можна підписати декларацію. 

Ще один корисний для пацієнта дашборд – «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». Зараз пацієнт не обмежений у виборі медичного закладу. Він може звернутись з електронним направленням туди, де йому зручно. Це може бути медзаклад комунальної або приватної форми власності, або ж лікар, який має власну практику. Головна умова – наявний договір з НСЗУ.  Дашборд «про укладені договори» показує, чи надає обраний вами заклад потрібну послугу.

Дуже важливий дашборд – «Оплати надавачам медичної допомоги за програмою медичних гарантій». На ньому пацієнт може побачити скільки грошей та за які послуги отримала та чи інша лікарня за договором з НСЗУ. Така інформація допоможе уникнути маніпуляцій про те, що «держава не виділила грошей». Адже отримані кошти заклад у першу чергу має спрямувати на надання безоплатних послуг пацієнтам.

Щодо медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом, на спеціальному дашборді можна побачити перелік лікарень, які госпіталізують таких пацієнтів. Також можна знайти дані щодо залишків ліків, необхідних для боротьби з COVID-19 і які пацієнт може отримати безоплатною. Цей дашборд має назву «Інформація про залишки лікарських засобів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19».

Для тих пацієнтів, які не мають доступу до електронних інструментів, або не мають навик користування ними, працює контакт-центр НСЗУ. За коротким безкоштовним номером 16-77 також можна отримати інформацію, про те, як обрати лікаря, в якій лікарні отримати послугу та багато іншого. 

За матеріалами: https://nszu.gov.ua/novini/simejnogo-likarya-mozhna-znajti-na-dashbordah-nacionalnoyi-s-506


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь