Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

У ПРОГРАМІ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ-2021 ТАРИФ ЗА ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ ЗРОСТЕ ДО 40 ТИС ГРН

Дата: 26.03.2021 09:13
Кількість переглядів: 287

До тарифу також застосовуватимуться коригувальні коефіцієнти – за лікування лікарсько-чутливого туберкульозу та за лікування лікарсько-стійкого туберкульозу. Пацієнт з туберкульозом в межах Програми медичних гарантій отримує безоплатно такі основні послуги: лабораторно-інструментальні дослідження лікування в амбулаторних  умовах та умовах стаціонару ліки з Національного переліку. Також ліки, які закуповуються централізовано за бюджетні кошти

На сьогодні Україна є другою країною в Європі та входить до десяти країн світу за найбільшою кількістю випадків захворювань на туберкульоз серед населення.

Зважаючи на актуальність цієї проблеми для України, медичні послуги з діагностики та лікування туберкульозу увійшли до Програми медичних гарантій – переліку послуг, які держава гарантує пацієнту. 

Фтизіатрична галузь в Україні потребує змін особливо впровадження сучасних підходів у лікуванні. У 2021 році медичну допомогу буде ще більше наближено до пацієнта з туберкульозом.

Метою трансформації  у наданні медичної допомоги пацієнтам з туберкульозом є підвищення доступності та якості. Медичні послуги для пацієнтів з туберкульозом передбачено пакетами на всіх рівнях надання медичної допомоги. Для кожного з них визначено конкретний перелік діагностичних процедур цього напрямку. 

У Програмі медичних гарантій-2021 з’явився новий пакет «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

Надавачі первинної меддопомоги зможуть підписати з НСЗУ договір на надання допомоги хворим на туберкульоз, це наблизить послугу до пацієнтів і забезпечить безперервність лікування. Після завершення лікування в стаціонарі пацієнти матимуть змогу лікуватися під наглядом свого лікаря в більш комфортних умовах.  Лікар  контролюватиме вживання пацієнтом ліків та результативність лікування.

До нового пакету входить контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка хворих. Надавачі первинної медичної допомоги можуть за бажанням обрати такий пакет медичних послуг і отримуватимуть за це додаткову оплату.

До їхніх обов’язків входитиме: динамічне спостереження за станом пацієнта; організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі; визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря- фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій; організація та забезпечення та зберігання протитуберкульозних препаратів. Їх сімейні лікарі отримуватимуть від фтизіопульмонологічних центрів.

Передбачено, що сімейний лікар проводитиме індивідуальну профілактичну роботу з такими пацієнтами. Їх потрібно навчити, як запобігти чи знизити ймовірність зараження туберкульозом інших людей. Також лікарю доведеться співпрацювати із центрами соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді, службами у справах дітей, територіальними центрами соціального обслуговування. 

Тариф на медичні послуги із супроводу і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги визначається як капітаційна ставка на місяць, яка становить 775 гривень. До тарифу встановлюються коригувальні коефіцієнти відповідно до результату лікування: коефіцієнт 2 – за місяць, в якому пацієнт досяг результату «вилікуваний» і «лікування завершено» за даними електронної системи охорони здоров’я та 0,75 – за кожен місяць, в якому пацієнт продовжує лікування.

У 2021 році тариф за лікування дорослих та дітей з туберкульозом у стаціонарних та амбулаторних умовах становитиме 40 302 грн на рік. До цього тарифу будуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти – за лікування лікарсько-чутливого туберкульозу та за лікування лікарсько-стійкого туберкульозу.

Допомогу дорослим та дітям, які мають діагноз «туберкульоз», надають 47 спеціалізованих медичних закладів. З ними Національна служба здоров’я уклала договори на загальну суму понад 1,2 млрд гривень. 

Пацієнт з туберкульозом в межах Програми медичних гарантій отримує безоплатно такі основні послуги: лабораторно-інструментальні дослідження лікування в амбулаторних  умовах та умовах стаціонару ліки з Національного переліку. Також ліки, які закуповуються централізовано за бюджетні кошти.

Трансформація на регіональному рівні дала змогу перерозподілити кошти, які використовувались на утримання установи, а не на якісне та швидке лікування пацієнта з туберкульозом. Про якісні зміни у фтизіатричній галузі свідчить робота провідних медичних закладів.

Ми переконані, що боротьба з туберкульозом в Україні буде значно ефективнішою, якщо державні органи активно співпрацюватимуть з неурядовими організаціями. А висока обізнаність щодо туберкульозу, соціальна мобілізованість знизить рівень захворюваності у нашій країні. 

За матеріалами: https://nszu.gov.ua/novini/u-programi-medichnih-garantij-2021-tarif-za-likuvannya-paciy-508


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь