ДЕРЖПІДТРИМКА-2021: У ПЛАНАХ УРЯДУ ЗАПРОВАДИТИ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ КАРТОПЛЯРСТВА

Дата: 15.04.2021 13:33

Мінекономіки розроблено проєкт Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки розвитку галузі картоплярства.  Проєктом Порядку визначено, що бюджетні кошти будуть спрямовані на державну підтримку виробників картоплі з метою стимулювання збільшення площ посадки, обсягів виробництва, нарощування потужностей із її  зберігання та переробки

Бюджетні кошти надаватимуться суб’єкту господарювання з урахуванням пов’язаних з ним осіб у значенні, наведеному у підпункті 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, в сумі не більше ніж 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Суб’єкт господарювання, який претендує на отримання бюджетних коштів, зобов’язаний повідомити комісію Мінекономіки та відповідну обласну комісію про всіх пов’язаних з нею осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами бюджетних коштів, а також про зміни стосовно таких пов’язаних осіб.

Бюджетні кошти будуть надаватися на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у Державному бюджеті на поточний рік, для компенсації витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених у період з 1 січня по 30 вересня поточного року на:

1) придбання насіннєвого матеріалу картоплі вітчизняного та мультиплікованого в Україні іноземного виробництва категорій базове, сертифіковане у розмірі до 50 відсотків вартості (після проведення ними посадки), але не більше 250 тис. гривень одному одержувачу у рік;

2) придбання обладнання для доробки та передреалізаційної підготовки картоплі у розмірі до 50 відсотків вартості понесених витрат (після завершення монтажних робіт);

3) будівництва об’єктів із зберігання картоплі у розмірі до 50 відсотків вартості.

Частковій компенсації понесених витрат підлягає вартість об’єктів, введених в експлуатацію з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року, та/або вартість обладнання, придбаного у той самий період.

Проєктом передбачено, що до обласних комісій для отримання часткової компенсації витрат за придбаний насіннєвий матеріал картоплі вітчизняного та мультиплікованого в Україні іноземного виробництва категорій базове, сертифіковане виробники картоплі подаватимуть до 15 жовтня такі документи: заявку на отримання бюджетних коштів; довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком; письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання; засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію документів, що посвідчують право власності або користування земельною ділянкою; акт про посадку насіннєвого матеріалу за встановленою Мінекономіки формою; засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію сертифікату, що засвідчує сортові якості насіннєвого матеріалу; засвідчену підписом керівника суб’єкта господарювання копію сертифікату, що засвідчує посівні якості насіннєвого матеріалу; підтвердження первинними бухгалтерськими документами, в тому числі документами про здійснення оплати, заявлених до часткової компенсації витрат на придбання насіннєвого матеріалу; банківське підтвердження про оплату насіннєвого матеріалу; продавець насіннєвого матеріалу має бути включеним до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.

Комісія Мінекономіки до 15 жовтня буде приймати документи на отримання часткової компенсації вартості придбаного обладнання для доробки та передреалізаційної підготовки картоплі та витрат вартості  об’єктів будівництва  із зберігання картоплі, у тому числі вартість обладнання, побудованих і прийнятих в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів (черг та/або пускових комплексів)

На отримання бюджетних коштів матимуть право суб’єкти господарювання - юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичні особи – підприємці, що займаються виробництвом зерна гречки, стосовно яких не порушено справу про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації; які не мають на перше число місяця, в якому приймається рішення про включення до розподілів і реєстрів про нарахування розміру часткової компенсації, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на ДПС.

Наразі робота над проєктом документу триває.

Спеціалісти Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації опрацювали проєкт Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки розвитку галузі картоплярства.  За результатами опрацювання до Мнекономіки було направлено лист з пропозиціями щодо удосконалення запропонованого проєкту документа.