У СУМСЬКІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ РОЗПОВІЛИ, КОГО І В ЯКУ ЧЕРГУ БУДУТЬ ВАКЦИНУВАТИ

Дата: 21.04.2021 09:12

Під час онлайн-брифінгу щодо особливостей та етапів проведення вакцинації від COVID-19 у Сумській області, безпечності та складу вакцин, начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО повідомив,кого і в яку чергу вакцинують, зокрема, журналістів, які беруть участь у заходах, контактуючи з різними людьми з дотриманням карантинних вимог

«Згідно з Дорожньою картою, якщо журналістові не більше 60 років і він  не має супутніх захворювань, тоді його вакцинація планується на 5-му, завершальному етапі. Зі збільшенням кількості вакцини в Україні, поступово вакцинуватимуть все нові й нові пріоритетні групи згідно з Дорожньою картою вакцинації», – повідомив Сергій Бутенко.

Вакцинація від COVID-19 є добровільною, безоплатною та поетапною.  Наразі в Сумській області на стадії завершення знаходиться третій етап вакцинації. Усього щеплено 14 621 особа.

Якщо ще не настала ваша черга є можливість записатись у лист очікування на вакцинацію через портал чи мобільний застосунок «Дія» або через національний контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19.

Нагадаємо, протягом березня цього року МОЗ закликало публічних осіб, у тому числі й журналістів, щепитися вакциною AstraZeneca/Covishield з метою популяризації кампанії з вакцинації. Ряд сумських журналістів зробили щеплення, про реакцію свого організму на вакцинацію вони детально писали на своїх сторінках в Фейсбук.

Відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини, яку розробило МОЗ, визначено дев’ять пріоритетних груп щеплення:

- медичні працівники, зокрема ті, які беруть безпосередню участь у заходах з протидії епідемії коронавірусної хвороби COVID-19;

- працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників;

- люди похилого віку, які проживають у місцях несвободи, зокрема геріатричних і психоневрологічних інтернатах, а також персонал таких закладів;

- люди старші 60 років, які мають супутні захворювання;

- військові, які беруть участь в ООС;

- працівники критично важливих державних структур, таких як поліція, ДСНС тощо;

- викладачі шкіл та університетів;

- дорослі люди з 18 до 59 років із супутніми захворюваннями;

- люди, що перебувають у СІЗО, виправних колоніях та інших пенітенціарних установах.

МОЗ затвердило ці групи на основі рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. Основна причина, чому саме ці групи є пріоритетними, – високий ризик інфікування через неможливість змінити місце роботи або проживання.

За інформацією: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/24507-u-sumskiy-oblderzhadministratsiyi-rozpovily-koho-i-v-yaku-cherhu-budut-vaktsynuvaty.html