Головне управління ДПС у Сумській області інформує
Єдиний рахунок: вже сплачено 200 млн гривень
Згідно повідомлення Пресслужби Державної податкової служби України з початку року єдиний рахунок для сплати податків використовують 2 тис. осіб. Вони вже сплатили понад 200 млн гривень.
Такий спосіб сплати податків є комфортним, оскільки скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів. Обов’язок зі сплати податкових платежів та єдиного внеску вважається виконаним з моменту внесення коштів на єдиний рахунок Розрахуватись з бюджетом та фондами можливо одним платіжним документом на загальну суму.
Нагадуємо, що через єдиний рахунок можна сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.
Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки: перший – через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001; другий – отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок; третій – надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.
Платники, які не подали Повідомлення за формою J/F 1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/не бюджетні рахунки.
Ліцензування діяльності з продажу підакцизних товарів
Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що з 01 січня 2021 року органом ліцензування оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистиляторами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідин, що використовуються в електронних сигаретах і пальним визначено територіальні органи ДПС. Для отримання зазначених ліцензій на території Сумської області необхідно звертатися до Головного управління ДПС у Сумській області за адресою м. Суми, вул. Іллінська, 13.
Крім того, законодавством України встановлено, що ліцензії закладів громадського харчування на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, термін дії яких закінчився під час карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, вважаються такими, що продовжують свою дію на період карантину та обмежувальних заходів, а також протягом трьох місяців з дня його закінчення.
Також з 01 січня 2021 року набрали чинності зміни щодо зазначення у заяві на видачу ліцензії переліку реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій.
І останнє, відповідно до графіку збільшення ставок на тютюнові вироби згідно п. 17 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового Кодексу України з 01 січня 2021 року, на 20 відсотків збільшились специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну та мінімальне акцизне податкове зобов’язання на сигарети. Статтю 215 ПКУ доповнено підпунктом 215.3.3 1, яким встановлено ставки акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах в розмірі 3000 грн. за 1 літр.
Звільнено від сплати єдиного податку і єдиного внеску
Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», передбачені пільги для фізичних осіб – підприємців (ФОП) платників єдиного податку першої групи.
Так, платники єдиного податку першої групи тимчасово звільняються: від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року (крім випадків порушення умов застосування першої групи платників єдиного податку) (п. 529 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ); від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) за періоди з 01 по 31 грудня 2020 року, з 01 по 31 січня, з 01 по 28 лютого, з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2021 року за себе. Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за зазначені періоди в розмірах та порядку, визначених Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску.
Тобто, єдиний внесок та єдиний податок «спрощенці» першої групи можуть не сплачувати за грудень 2020 року та з січня по травень (включно) 2021 року. При цьому законом чітко визначено, що ці місяці несплати єдиного внеску включаються до страхового стажу єдинника першої групи.
У травні закінчуються преференції для платників єдиного податку першої групи. Отже, вперше такі ФОП сплачуватимуть єдиний податок у червні 2021 року, а єдиний внесок – у липні 2021 року.
Про електронний розрахунковий документ ПРРО
Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що визначення «електронного розрахункового документа, створеного програмним реєстратором розрахункових операцій» встановлено Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».
Так, електронний розрахунковий документ, створений програмним реєстратором розрахункових операцій – це документ, створений у момент проведення розрахункової операції та зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу із присвоєнням йому фіскального номера фіскальним сервером контролюючого органу або присвоєнням йому фіскального номера із діапазону номерів, сформованих фіскальним сервером, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою.