Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

УКРАЇНА НА ФІНІШНІЙ ПРЯМІЙ У ПРИЙНЯТТІ КЛЮЧОВИХ ЗАКОНІВ ДЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ, - РОМАН ЛЕЩЕНКО

Дата: 19.05.2021 13:01
Кількість переглядів: 257

Фото без опису

18 травня Верховна Рада України на черговому засіданні прийняла законопроект №2195 «Про електронні земельні аукціони», який є реальним проривом з точки зору доступності, прозорості, відкритості і сервісу в земельних відносинах. За це проголосували 272 народних депутати. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман ЛЕЩЕНКО

«Сьогодні нарешті ми вийшли на фінішну пряму у прийнятті ключових революційних законів, які необхідні для впровадження земельної реформи. Законопроект №2195 – прийнято. Віднині у земельних відносинах пануватиме доступність, прозорість та відкритість», – зауважив Роман Лещенко.

За його словами, законопроект №2195 принципово змінює порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності й запроваджує систему електронних аукціонів.

«Тепер усі аукціони відбуватимуться онлайн в режимі реального часу. Вони будуть прозорими і кожен бажаючий громадянин України зможе взяти в них участь з будь-якого куточку світу. Державна й комунальна земля, підкреслюю, не сільськогосподарського призначення, продаватиметься й передаватиметься в оренду винятково на аукціоні. Що стосується с/г землі, то тут, наголошу, власник землі сам вирішує продати свою землю через аукціон чи ні. Держава його до цього ніяк не змушує. Він це вирішує тільки сам. Нова система назавжди викорінить схеми, які роками існували у сфері продажу земель державної та комунальної власності»,  – зазначив Міністр.

Роман Лещенко також додав, що ключовим фактором, яким керується законопроект №2195 – це також діджиталізація і автоматизація галузі, публічна електронна система про земельні ділянки.

Окрім цього законопроектом №2195 передбачено: організатори зобов’язані проводити торги в електронній торговій системі; будь-які незаконні контакти між організаторами й учасниками унеможливлені; громадськість має змогу контролювати хід електронних аукціонів у режимі реального часу (онлайн); розмір гарантійних внесків для учасників торгів збільшено; площа кожної ділянки державної чи комунальної власності, яка виставлятиметься на електронні торги, не перевищуватиме 20 га.

Переваги електронних земельних аукціонів:

1. Завдяки електронним аукціонам усі зможуть бачити з ким держава чи місцева влада укладає угоди про продаж й оренду земель. Це унеможливить незаконне, тіньове виведення земель із державної власності.

2. Нарешті завершаться аукціони застарілого формату, коли учасники мають бути присутні на торгах фізично. Інформація про такі аукціони малодоступна, тому їх проводять без реальної конкуренції, а виграють «свої люди».

3. Торги проводитимуться в єдиній електронній системі у формі аукціону в режимі реального часу. В аукціоні зможе взяти участь кожен, хто має комп’ютер і доступ до інтернету. Переможцями визнаватимуться ті, хто запропонують найвищу ціну.

4. Підвищиться ефективність аукціонів. Відповідно, зростатимуть надходження до державного й місцевих бюджетів.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/ukrayina-na-finishnij-pryamij-u-prijnyatti-klyuchovih-zakoniv-dlya-vprovadzhennya-zemelnoyi-reformi-roman-leshchenko


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь