Пам’ятка з безпечної поведінки для учнів та батьків під час літніх канікул

Дата: 17.06.2021 10:54

Шановні батьки!
Бережіть життя своїх дітей!
Не втрачайте пильності під час літніх канікул та пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Літо – це пора відпочинку дітей і особливої відповідальності дорослих за їх життя і здоров’я. З настанням літа гостро постає питання про організацію дитячого дозвілля.

Період літніх канікул – це час, коли дітей підстерігає безліч небезпек. Відсутність батьківського нагляду та велика кількість вільного часу не завжди йде на користь дітям. За статистикою, в Україні щодня сотні дітей наражаються на небезпеку, п’ять із цих випадків, на жаль, закінчуються трагічно.

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Батьки, будьте відповідальними та пам’ятайте, що Ваша уважність та серйозне ставлення до інформування дітей про потенційні небезпеки є запорукою життя та здоров’я вашої малечі!

Необхідно навчити дітей розумної обережності в зонах підвищеної небезпеки: вулиця, проїзна частина, залізниця, водойми.

У спекотне літо неодмінно постане питання про купання. Не залишайте дітей без нагляду. Адже випадки загибелі дітей на воді відбуваються щорічно. Причинами трагедії можуть стати невміння плавати, катання на несправних човнах, саморобних плотах, пустощі на воді, спроби перепливти водойм, купання в незнайомих і необладнаних місцях.

Чимало підлітків полюбляють катання на велосипедах і багато хто з них пробують себе в екстремальній їзді, забуваючи про Правила дорожнього руху і про необхідну захисну екіпіровку. Треба постійно нагадувати дітям, як поводитися на вулиці, як уникнути травм під час катання. Пояснювати треба навіть, здавалося б, найпростіші речі – що переходити дорогу треба в зоні пішохідного переходу, що водій не може відразу зупинити машину, що розмова по мобільному телефону або гучна музика в навушниках відволікають від дороги пішохода.

Нагадайте дітям про правила пожежної безпеки, правила поведінки поблизу енергетичних об’єктів та правила поводження з електричними приладами!

Закликаємо Вас та ваших дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.

Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики.

Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил пожежної безпеки.

Не можна брати до рук незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

Під час відпочинку на водних об’єктах слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.

Гарних та безпечних вам канікул!

Відділ-служба у справах дітей

виконавчого комітету Бочечківської сільської ради