МІНІМУМ 5 СТАТЕЙ ІЗ КОНСТИТУЦІЇ, ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ КОЖНОМУ УКРАЇНЦЮ

Дата: 25.06.2021 15:39

Основний закон України складається з 161-ї статті. Кожен із нас має знати досконало хоча б 5 із них

Конституція України говорить про права і свободи українців, про повагу та гідність, недоторканість житла і право на свободу думки та слова, територіальну цілісність та недоторканність існуючих кордонів, про невід’ємне право на життя кожної людини в Україні і багато чого іншого, що притаманно конституціям виключно демократичних суспільств.

Але як обрати, що головне, а що другорядне? Інфографіка, розроблена Міністерством культури та інформаційної політики України, пропонує статті: 2, 10, 21, 22 і 34. Адже саме в них йдеться про рівність людей у правах, невичерпності прав і свобод людини й громадянина, гарантується право на свободу слова. А також говориться про статус української мови як державної та суверенність Української держави.

Можете обрати інші статті, головне, пам’ятайте, що свобода, повага, гідність, незалежність, суверенність, європейськість, демократичність закладені в Основному законі нашої держави.

Відновлення історичної пам’яті та справедливості, повернення до самоусвідомлення себе європейською нацією – це складний шлях, яким зараз крокує український народ. Та з вірою у себе та повагою один до одного ми збудуємо успішну європейську Україну.