Темпи щеплень як першою, так і другою дозою вакцин від COVID-19 в Україні зростають.
Темпи щеплень як першою, так і другою дозою вакцин від COVID-19 в Україні зростають. Відповідний графік наведений нижче. Водночас наростають і потужності медичної системи, яка забезпечує ці щеплення.
Що стосується пропорцій щеплення першою та другою дозами, варто зауважити, що в Україні використовується кілька вакцин, дві дози яких потрібно вводити з різними інтервалами:
Oxford/AstraZeneca - 12 тижнів,
Comirnaty/Pfizer-BioNTech - 21 день,
CoronaVac/Sinovac Biotech - 28 днів.
Ці інтервали зазначені в інструкції, та від їхнього дотримання залежить формування імунної відповіді організму людини.
Остання поставка вакцини AstraZeneca у кількості понад 700 тис. доз була розподілена лише на другу дозу для того, щоб усі, хто отримав першу дозу, завершили імунізацію.
У випадку Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech, інтервал між двома дозами яких набагато менший, друга доза цих вакцин для всіх щеплених резервується з тієї ж партії, що й перша.
Варто зазначити, що темпи вакцинації залежать ще й від чіткого розуміння часу поставок вакцини.
Зараз ми регулярно отримуємо законтрактовану за кошти державного бюджету вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTec. Нещодавно лабораторний контроль пройшла остання партія вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech, яку законтрактували ще в грудні 2020 року. Ці партії вакцини розподілили між пріоритетними групами відповідно до дорожньої карти.
CoronaVac також використовується в центрах масової вакцинації, де ним можуть щепитися всі охочі, хто зареєструвався в “Дії” чи за номером контакт-центру МОЗ. Пріоритетно вакцинують літніх людей та людей із хронічними захворюваннями.
МОЗ працює над тим, щоб отримати якомога більше вакцини від COVID-19 та відкрити останній етап вакцинації, на якому зможуть щепитися усі охочі.
А наразі ми закликаємо всіх українців щепитися тією вакциною, яка доступна для вашої групи, та захистити себе від коронавірусної хвороби.