Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА: ПРАВОВЕ ПОЛЕ, ЗАКОНОДАВСТВО, ОПОДАТКУВАННЯ

Дата: 06.07.2021 15:50
Кількість переглядів: 314

Фото без опису

Відповіді на питання, які виникають в українців щодо земельного законодавства, дали експерти із земельних питань, юристи, фахівці Держгеокадастру

- Куди звертатися за виявлення порушень у використанні земель?

- Потрібно звернутися до ради територіальної громади, до державного інспектора з використання та охорони земель, інспектора громади з використання та охорони земель або до Державної екологічної інспекції України.

- У який спосіб і коли встановлюватимуться адміністративні межі громад?

- Відповідно до Закону № 1423 межі громад встановлюються за домовленістю між суміжними громадами за землевпорядною документацією. Громади самі затверджують ці межі.

2 лютого 2021 року Верховною Радою України ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)» (законопроєкт № 0850). Цей закон набрав чинності?

- Ні, закон очікує підписання Головою Верховної Ради України та передачі на підпис Президенту України.

Щороку ми сплачуємо податок із доходів фізичних осіб, військовий збір і земельний податок. Скільки платитимемо після 1 липня 2021 року?

- Розміри й види податків та зборів не зазнавали змін.

Як я зрозумів, із нового законодавства будуть вилучені норми про постійне користування. Чи не підвищить це ризик рейдерських захоплень?

- Чинне земельне законодавство не передбачає жодних змін у цій частині, тож жодних додаткових ризиків не виникає.

Чи продовжується право постійного користування землею за умови продажу частини будівель, розташованих на цій земельній ділянці?

- Продовжується пропорційно до частини будівлі, яка залишилась у

власності.

Чи можна розірвати договір оренди землі в судовому порядку через несплату орендної плати, якщо на цій земельній ділянці розташоване нерухоме майно – власність боржника?

- Розірвати договір у разі систематичної несплати орендної плати можна, але нерухоме майно боржника все одно залишиться на земельній ділянці. Можна звернутися до суду з метою примусового стягнення заборгованості з орендної плати. Далі в разі невиконання відповідного судового рішення задоволення вимог може відбуватися шляхом продажу майна, що є власністю боржника.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь