ЗЕМЕЛЬНА РЕФОРМА: ПРАВОВЕ ПОЛЕ, ЗАКОНОДАВСТВО, ОПОДАТКУВАННЯ

Дата: 06.07.2021 15:50

Відповіді на питання, які виникають в українців щодо земельного законодавства, дали експерти із земельних питань, юристи, фахівці Держгеокадастру

- Куди звертатися за виявлення порушень у використанні земель?

- Потрібно звернутися до ради територіальної громади, до державного інспектора з використання та охорони земель, інспектора громади з використання та охорони земель або до Державної екологічної інспекції України.

- У який спосіб і коли встановлюватимуться адміністративні межі громад?

- Відповідно до Закону № 1423 межі громад встановлюються за домовленістю між суміжними громадами за землевпорядною документацією. Громади самі затверджують ці межі.

2 лютого 2021 року Верховною Радою України ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)» (законопроєкт № 0850). Цей закон набрав чинності?

- Ні, закон очікує підписання Головою Верховної Ради України та передачі на підпис Президенту України.

Щороку ми сплачуємо податок із доходів фізичних осіб, військовий збір і земельний податок. Скільки платитимемо після 1 липня 2021 року?

- Розміри й види податків та зборів не зазнавали змін.

Як я зрозумів, із нового законодавства будуть вилучені норми про постійне користування. Чи не підвищить це ризик рейдерських захоплень?

- Чинне земельне законодавство не передбачає жодних змін у цій частині, тож жодних додаткових ризиків не виникає.

Чи продовжується право постійного користування землею за умови продажу частини будівель, розташованих на цій земельній ділянці?

- Продовжується пропорційно до частини будівлі, яка залишилась у

власності.

Чи можна розірвати договір оренди землі в судовому порядку через несплату орендної плати, якщо на цій земельній ділянці розташоване нерухоме майно – власність боржника?

- Розірвати договір у разі систематичної несплати орендної плати можна, але нерухоме майно боржника все одно залишиться на земельній ділянці. Можна звернутися до суду з метою примусового стягнення заборгованості з орендної плати. Далі в разі невиконання відповідного судового рішення задоволення вимог може відбуватися шляхом продажу майна, що є власністю боржника.