МОЗ ДОЗВОЛИВ ЗМІШУВАТИ РІЗНІ ВАКЦИНИ ПРИ ЩЕПЛЕННІ ВІД КОРОНАВІРУСУ

Дата: 09.07.2021 09:33

У штабі МОЗ 2 липня затвердив рішення, що якщо людина була вакцинована першою дозою мРНК, а це вакцина Pfizer, то друге щеплення йому зроблять препаратом від Pfizer

Якщо існує невпевненість, яким препаратом була вакцинована людина, або він отримав щеплення мРНК вакциною від компанії Moderna, то друга доза вводиться препаратом від Pfizer.

Що стосується вакцини AstraZeneca, рекомендується робити обидва щеплення цим препаратом.  Однак, якщо після першої дози AstraZeneca були зафіксовані тромбози або інші захворювання, або ж в країні буде дефіцит вакцини, відтоді людина отримає другу дозу препарату на платформі мРНК, тобто Pfizer.

Китайську вакцину CoronaVac поки не будуть змішувати, оскільки поки немає даних про дослідження для комбінації цього препарату та інших вакцин.