Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

ДО 2030 РОКУ БІЛЬШІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ В УКРАЇНІ МАЮТЬ СТАТИ БЕЗБАР'ЄРНИМИ

Дата: 28.07.2021 09:56
Кількість переглядів: 155

Фото без опису

Переважна більшість громадських будівель в Україні не є доступними для маломобільних груп населення, однак у найближчі кілька років ця ситуація зміниться

Так, до 2030 року громадські будівлі по всій країні мають поступово ставати безбар'єрними й відповідати світовим стандартам доступності. Такі амбітні цілі передбачено Планом заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.

«Масштабний план заходів Нацстратегії безбар’єрності на 2021-2022 роки погоджено. Він містить понад 250 пропозицій, які мають бути реалізовані до кінця наступного року. Кожне з міністерств презентувало ініціативи у рамках своїх сфер відповідальності. Мінрегіон визначив п’ять основних напрямків роботи на найближчі два роки у межах досягнення фізичної безбар’єрності – від вдосконалення ДБН-ів до контролю за дотриманням вимог будівельних норм й відповідного моніторингу», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій ЧЕРНИШОВ.

Зокрема, в рамках проєкту міністерства в найближчі півтора року буде оновлено 5 державних будівельних норм відповідно до сучасних вимог безбар’єрності. Також буде запроваджено 7 міжнародних стандартів у сфері доступності громадських будівель. Усі нові громадські будівлі в Україні будуть створені з урахуванням принципів інклюзивного дизайну.

У Мінрегіоні зазначають, що дана ініціатива направлена на широке коло людей, які через фізичні бар'єри не можуть скористатися громадськими будівлями: це і люди з інвалідністю, і батьки з дитячими візочками, і люди з тимчасово обмеженою мобільністю, і громадяни поважного віку, і вагітні жінки, і діти до 7 років.

На порядку денному міністерства – моніторинг закладів охорони здоров'я, освітніх установ, центрів надання адміністративних послуг тощо. У планах – перевірка не лише на наявність відповідних об'єктів (пандусів, ліфтів, поручнів), а і на їхню відповідність державним будівельним нормам щодо доступності та безбар’єрності. Відтак, моніторинг допоможе виявити потреби маломобільних груп населення в кожному регіоні.

«Методичні рекомендації стосовно оцінки ступеня безбар’єрності розроблять найближчим часом. На основі проведення моніторингу будуть формуватися рейтинги обласних державних адміністрацій за ступенем безбар'єрності. Такі заходи будуть проходити регулярно», – анонсував Олексій Чернишов.

Проєкт Мінрегіону є одним із 7 флагманських проєктів, що увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь