ОЛЕКСІЙ ЧЕРНИШОВ: СПІВПРАЦЯ З МІЖНАРОДНИМИ ФІНАНСОВИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ – ДОДАТКОВИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАД

Дата: 28.07.2021 13:16

Завдяки співпраці з міжнародними фінансовими організаціями (МФО) у громадах оновлюються транспортна інфраструктура, модернізуються медичні, освітні та спортивні об‘єкти, створюються нові робочі місця. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій ЧЕРНИШОВ

«Активна співпраця з міжнародними фінансовими організаціями є додатковим інструментом для розвитку громад. Зокрема, у цьому пересвідчилися мешканці Мелітопольської тергромади, адже завдяки такій співпраці міський пологовий будинок отримав субвенцію у розмірі понад 52 млн грн. Кошти спрямовані на оновлення медичного обладнання, облаштування пандусів, модернізацію інфраструктури, встановлення відеоспостереження», – повідомив Олексій Чернишов.

Зокрема, завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком вже завершено 64 проєкти у громадах, реалізація ще 170 – триває. Упродовж 2021 року передбачається впровадження 236 проєктів загальною вартістю 6 млрд 170,1 млн грн. Кошти будуть спрямовані на вирішення потреб внутрішньо переміщених осіб та відновлення соціальної, транспортної інфраструктури постраждалих від збройної агресії Росії проти України.

Щоб реалізувати проєкт співпраці з МФО, громадам потрібно:

• Розробити стратегію розвитку;
  • Підготувати концепції для пріоритетних проєктів;
  • Визначити перелік та кошторис потенційних проєктів для реалізації стратегії;
  • Адаптувати концепцію до критеріїв відбору відповідної програми МФО
  • Підготувати проєктну заявку та подати її на конкурс до Мінрегіон або МФО.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив про ратифікацію Угоди з Європейським інвестиційним банком Верховною Радою. Документ передбачає виділення 300 млн євро кредиту для реалізації проєкту з енергоефективності у регіонах.

За матеріалами: https://www.minregion.gov.ua/press/news/oleksij-chernyshov-spivpraczya-z-mizhnarodnymy-finansovymy-organizacziyamy-dodatkovyj-instrument-dlya-rozvytku-gromad/