УКРАЇНА ПЕРШОЮ В ЄВРОПІ ЗАПУСТИЛА БЕЗОПЛАТНИЙ ТРЕНУВАЛЬНИЙ МОДУЛЬ НАВИЧОК ВОЛОДІННЯ КОМП’ЮТЕРОМ (ICDL)

Дата: 02.08.2021 14:25

International Computer Driver Licence (ICDL)  це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. ICDL доступна в понад 100 країнах

Завдяки підтримці Міністерства цифрової трансформації один із модулів міжнародної сертифікації навичок роботи з комп’ютером став доступним для українських громадян у безоплатному доступі.

«Український цифровий громадянин» – це пробне випробування міжнародної сертифікації навичок володіння комп’ютером (ICDL). Подібного пробного тестування немає в країнах Європи. Україна стала першою країною, де реалізоване безоплатне пробне тестування.

«Український цифровий громадянин» є адаптованою українською версією e-Citizen від ICDL. Саме цей модуль є найбільш потрібним для кожного громадянина сучасної цифрової держави.

Модуль «Український цифровий громадянин» вже доступний на порталі Дія. Цифрова освіта:https://osvita.diia.gov.ua/digigram

Під час презентації модуля заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія ІОНАН підкреслила, що ICDL (як стандарт комп'ютерної грамотності) визнаний Європейською Комісією, ЮНЕСКО, Радою європейських професійних інформаційних товариств, Європейським товариством інформатики, міністерствами освіти різних країн.

«Модуль «Український цифровий громадянин»  це 36 запитань, що охоплюють такі теми: апаратне забезпечення комп’ютерів, операційні системи та принципи роботи в системі, файлова система, принципи роботи в текстовому редакторі, принципи створення електронних таблиць, інтернет, www, веббраузери, онлайн-сервіси, електронна пошта, спілкування в інтернеті, сучасні е-сервіси», – заявила Валерія Іонан.

За матеріалами: https://thedigital.gov.ua/news/ukraina-pershoyu-v-evropi-zapustila-bezoplatniy-trenuvalniy-modul-navichok-volodinnya-kompyuterom-icdl-1-2