Пробація працює задля безпеки громад

Дата: 04.08.2021 15:18

Головна мета пробації - забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Працівниками пробації проводиться робота для повернення людини, яка вчинила правопорушення до суспільства як рівноправного її члена . Досконало вивчається особистість засудженого, причини вчинення злочину, коло спілкування, матеріальне становище, для того, щоб вирішити проблемні питання засудженого, які впливають на ризик вчинення повторних правопорушень. Встановивши причини, що сприяли вчиненню злочину та наявність життєвих проблемних питань у підоблікового, працівник пробації вибудовує роботу таким чином, щоб допомогти засудженому працевлаштуватись, вирішити всі соціальні питання, відновити корисні соціальні зв’язки, як із рідними, так і з оточуючими, позбутися залежності від алкоголю та наркотиків, ігроманії та взагалі змінити спосіб життя.

У своїй роботі, щоб мати позитивні результати, працівники Конотопського  відділу  пробації  філії Державної установи «Центр пробації» у Сумській області залучають служби та організації, що можуть у силу своєї компетентності допомогти у вирішенні проблемних питань.  Співробітники відділу пробації сприяють у працевлаштуванні, направляють до безоплатної правової допомоги, соціальних служб, органів місцевого самоврядування для отримання соціальних послуг та проведення  із суб’єктами пробації консультацій.

Конотопський відділ пробації свої функції виконує на території  Конотопської, Дубов’язівської, Бочечківської і Попівської громад.

За І півріччя 2021 року по обліках відділу пройшло 198 правопорушників;

• складено 72 досудових доповідей і направлено до суду;
  • забезпечено сплату штрафів до бюджету на 15000 тисяч гривень;
  • з метою підготовки до звільнення осіб з установ виконання покарань  опрацьовано 52 запити, 48 з яких позитивно;
  • проведено близько 40 перевірок виконання громадських робіт;
  • перераховано на рахунок виконавчої служби близько 38 тисяч гривень  за суспільно корисні роботи.

Сергій МИСНИК,   начальник Конотопського відділу пробації