У ВОДОЙМАХ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ РОЗПОЧАЛАСЯ ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РАКІВ У ПЕРІОД ЇХ ДРУГОЇ ЛИНЬКИ

Дата: 06.08.2021 10:15

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Залежно від погодних умов період початку та закінчення заборони у деяких областях може відрізнятися

Відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області від 20.07.2021 № 92 «Про встановлення терміну заборони на лов раків у період другої линьки» на водних об’єктах області вводиться заборона на вилов раків у період другої линьки з 1 серпня по 30 вересня 2021 року.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн.

Детальніше за посиланням: https://darg.gov.ua/_v_ukrajinsjkih_vodojmah_0_0_0_11249_1.html