Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

Добровільне декларування – цивілізована легалізація раніш не оподаткованих активів

Дата: 20.08.2021 12:07
Кількість переглядів: 547

Фото без опису

Добровільне декларування – цивілізована легалізація раніш не оподаткованих активів

Як повідомила начальник Головного управління ДПС у Сумській області Наталія Кіяшко, Законом України від 15.06.2021 №1539-IX  визначено одноразове (спеціальне) добровільне декларування як особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки.

Керівник установи підкреслила, що скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу є чи були платниками податків.

Громадянам важливо зрозуміти, що держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг.

 

Одноразова  добровільна декларація подається виключно в електронній формі

У Головному управлінні ДПС у Сумській області інформують, що у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року в Україні буде проводитись одноразове (спеціальне) добровільне декларування.

Декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів, протягом вказаного періоду має право добровільно подати до органу ДПС одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в електронній формі. В такій декларації необхідно показувати наступну інформацію:  відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених цим Кодексом випадках - серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України);  відомості про об'єкти декларування, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них.

У одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

До добровільної декларації декларант зобов'язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об'єктів декларування, у разі місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги. У разі місцеперебування (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об'єктів декларування.

У період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, виключно шляхом подання нової одноразової (спеціальної) добровільної декларації. При цьому попередньо подана одноразова (спеціальна) добровільна декларація, інформація якої уточнюється, вважається анульованою.

 

За січень-липень сплачено понад 3,5 млрд грн єдиного внеску

У січні-липні  поточного року платники податків Сумщини сплатили   3581,4 млн грн єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року  надходження ЄСВ зросли на  664,0 млн гривень. Про це повідомила начальник головного управління ДПС у Сумській області Наталія Кіяшко під час апаратної наради.

У липні  поточного року надійшло 563,7 млн гривень єдиного внеску, це  на 104,8 млн грн більше, ніж у  липні минулого року.

«Фахівці Головного управління ДПС у Сумській області приділяють значну увагу контролю за дотриманням суб’єктами господарювання своєчасної сплати єдиного соціального внеску. Адже, своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист, а це: соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати», - зауважила Наталія Кіяшко.

 

Звітність можна роздрукувати з Електронного кабінету

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється без укладення відповідного договору, - нагадують у Головному управлінні ДПС у Сумській області.

Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі.

У приватній частині Електронного кабінету, в залежності від типу платника (юридична особа, ФОП, громадянин тощо) надається доступ, зокрема, до перегляду та друку раніше поданої звітності.

У меню «Перегляд поданої звітності» користувачам Електронного кабінету створена можливість перегляду раніше поданої податкової, пенсійної та статистичної звітності до ДПС, незалежно від способу її подання, включаючи звіти, подані на паперових носіях до центрів обслуговування платників податків.

 За замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів, поданих у відповідному звітному періоді. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами – роком та місяцем.

 

Популярність електронних сервісів зростає

Збільшення кількості оцифрованих сервісів сприяє зростанню  кількості їх користувачів.

На сьогодні електронними сервісами ДПС активно користуються понад 3,2 млн платників. Найбільшу частину з них складають фізичні особи – підприємці та громадяни (80%).

З початку цього року кількість користувачів сервісів Електронного кабінету збільшилась на 413 тис., з них 342 тис. фізичних осіб – підприємців та 71 тис. юридичних осіб.

Електронний кабінет безкоштовно надає можливість створення та подання електронних документів до ДПС, листування з органами ДПС, перевірки стану розрахунків, сплати податків для фізичних осіб та інше.

ДПС продовжує робити сервіси простими та доступними.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь