Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

Головне управління ДПС у Сумській області інформує

Дата: 10.09.2021 13:22
Кількість переглядів: 182

Фото без опису

Декларувати можна ті активи, які перевищують передбачені законом норми

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування триватиме рік і тому є час розібратися з питаннями, які виникають у громадян. Процедура подання декларацій стосується не всіх платників податків. Хто може подавати декларації розповів виданню «Цензор.НЕТ» в. о. Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков.

За його словами, процедура декларування добровільна, та, якщо у громадян немає в ній потреби, ніхто не примушуватиме її проходити.

 «Якщо ви вирішили, то варто порахувати на яку суму. Суму обсягом 400 тис. гривень держава визнає доходами, які ви могли накопичити. При цьому інформація про їх надходження до вас не потрапляла до державних реєстрів. Якщо людина вкладається в цей діапазон, віримо їй на слово», - зазначив Євген Олейніков.

Як повідомив очільник податкової служби, декларувати можна ті активи, які перевищують передбачені законом норми, якщо у платника податків є бажання вийти з тіні. Таке декларування передбачає, що держава визнає, що ці кошти можна легально використовувати, і не ставить запитань, а чи сплачені з них податки. Але ця процедура передбачає, що заявлені активи не вкрадені, не були отримані у якості хабаря, від заборонених видів діяльності.

Інформацію про отримані доходи та сплачені з них податки громадянин має змогу перевірити, подавши запит щодо отримання таких відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків в Електронному кабінеті.

«У нас реєстр доходів кожної особи ведеться з 1995 року. Туди входить усе: і спадщина, і отримана заробітна плата, і самостійно задеклароване. Протягом години в електронному кабінеті платника ви отримаєте у відповідь на свій запит довідку про кожен рік, у якому у вас були доходи. Якщо ви не користуєтеся таким кабінетом принципово, то можете звернутися до центру обслуговування платників податків і протягом трьох днів також таку довідку отримаєте», - запевнив Євген Олейніков.

 

Платник єдиного податку не може мати податкового боргу

Відповідно до п. 298.2.3 Податкового кодексу України, якщо у фізичної особи – підприємця платника єдиного податку першої – третьої груп обліковується податковий борг в сумі понад 3060 грн на кожне перше число протягом 6-ти послідовних місяців, наступних за кварталом, в якому він виник, то така особа зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів, - інформують у Головному управлінні ДПС у Сумській області.

          Заяву про перехід необхідно подати в останній день другого із двох послідовних кварталів (останній день шостого місяця).

Якщо у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку першої – третьої груп виник всередині кварталу податковий борг у сумі понад 3060 грн, то відлік двох послідовних кварталів (6 місяців) з метою її переходу на сплату інших податків і зборів починається з 01 числа місяця наступного за кварталом, в якому виник такий борг.

 

Нові вимоги до форми та змісту розрахункових документів, які формують РРО

У Головному управлінні ДПС у Сумській області інформують, що з початку серпня 2021 року набули чинності нові вимоги до форми та змісту розрахункових документів, які формують реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, які затверджені наказами Міністерства фінансів України від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» та від 18.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів».

Тобто, до 1 серпня 2021 року реєстратори розрахункових операцій (РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких перебували у Державному реєстрі РРО до набуття чинності Наказу № 306, проте не перебували на обліку у органах ДПС, мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) для можливості виконання вимог щодо форми і змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які формують РРО.

РРО мають бути доопрацьовані для можливості зображення у касових чеках:  найменування суб’єкта господарювання;  заокруглення суми до сплати;  зазначення валюти операції;  найменування платіжної системи, QR-коду (за наявності).

Увага, QR-код це не обов’язковий реквізит у чеку, але має містити у собі обов’язкову інформацію за наявності в чеку та покликаний спростити процедуру надсилання на абонентський номер та/або адресу електронної пошти споживача фіскального чека продавцем!

До 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості зображення у касових чеках значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

 

Помилково сплачені грошові зобов’язання повертаються протягом 1095 днів

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені (крім єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) підлягають поверненню платнику, крім випадків, наявності у нього податкового боргу (ст. 43 Податкового кодексу України).

Повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання відбувається шляхом зарахування коштів на поточний рахунок платника податків в установі банку або на єдиний рахунок. У разі відсутності рахунку у банку, помилково або надміру сплачена сума повертається готівковими коштами за чеком. Якщо платник податків має податковий борг, то повернення проводиться лише після повного погашення такого боргу.

З метою повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання та пені платник податків має подати протягом 1095 днів від дня їх виникнення заяву у довільній формі з зазначенням напряму перерахування коштів. Заява подається до територіального органу ДПС за місцем адміністрування таких сум. Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, визначеному п. 200 прим. 1.5 ст. 200 прим. 1 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення відповідних надміру сплачених податкових зобов’язань чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Нагадуємо, що платник податків має можливість подати заяву в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету за ідентифікатором форми J/F 1302001 або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь