Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

ЕКСПЕРТ РОЗПОВІВ, ЯК БОРОТИСЯ ІЗ НЕУКЛАДЕНИМИ ДОГОВОРАМИ ОРЕНДИ НА ЗЕМЛЯХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Дата: 29.09.2021 14:36
Кількість переглядів: 183

Фото без опису

Виявлення земельних ділянок без зареєстрованих договорів оренди дозволить територіальним громадам значно збільшити надходження до бюджету. Про це повідомив засновник і керівник компанії Feodal.Оnline Андрій ДЕМ'ЯНОВИЧ

Він зазначив, що громади недоотримують податки, здебільшого у вигляді ПДФО і військового збору, через наявність в земельному банку ділянок, які, перебуваючи в обробітку, не мають зареєстрованого договору оренди. А виявити їх можна тільки в результаті проведення аудиту земель.

«Без землевпорядного аудиту і єдиної системи, такої як Feodal.Hromada, яка має відповідний функціонал, побачити подібні ділянки неможливо. Їх можна розділити на 2 види: комунальні і приватні. До комунальних належать землі постійного користування, передані Держгеокадастром, і самозахоплені землі. До приватних – ділянки живих і мертвих власників. З усіма цими недоліками органам місцевого самоврядування потрібно працювати, обравши правильний вектор», – пояснив експерт.

За словами фахівця, найкращий спосіб боротьби із самозахопленнями комунальних земель полягає у веденні конструктивного діалогу з товаровиробниками, який буде спрямований на спонукання реєстрації договорів оренди та сплату податків. Якщо ж діалог встановити не вдалось, дієвий варіант – накладення штрафу на порушника або передача ділянки на земельний аукціон для подальшого продажу.

Землі мертвих громадян варто передати в управління спадщиною, оскільки згідно з ЦКУ, громада може взяти такі земельні ділянки під охорону і передати їх в користування до моменту успадкування. Використовуючи систему Feodal.Hromada, громада може побачити такі землі та отримати експорт даних в Excel одним кліком.

«Передавати землі в управління спадщиною – доречніший варіант для громад, адже визнання землі відумерлою спадщиною – дуже тривалий процес. Громаді потрібно спочатку отримати ділянку під охорону, а потім продати її на аукціоні. Крім того, це може призвести до створення конфліктної ситуації з громадянами, оскільки документи на землю часто не переоформлюють через брак коштів», – акцентував засновник і керівник компанії Feodal.Оnline.

З живими власниками земельних ділянок, які обробляються без договору оренди, Андрій Дем'янович рекомендує налагоджувати контакт і долучати до роботи «в білу» або ж застосовувати інший варіант.

«Найчастіше це одноосібники або ж ідейні люди, які через якісь особисті причини не хочуть реєструвати договір оренди. Рекомендую звернутися в податкову із фактом виявлення незаконного обробітку масивів земель приватної власності та робити розсилку листів з вимогою про декларування майнового стану, а також з вимогою сплати ПДФО і військового збору. Звичайно не всі бояться листів з податкової, але частина власників все ж підуть до одноосібників з вимогою зареєструвати договір оренди», – пояснює експерт.

За матеріалами: https://agropolit.com/news/21946-ekspert-nazvav-sposobi-borotbi-z-neukladenimi-dogovorami-orendi-na-zemlyah-teritorialnih-gromad


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь