СЕРЕД ПОМЕРЛИХ ВІД СOVID-19 НЕМАЄ ТАКИХ, ЯКІ ПРОЙШЛИ ПРОЦЕДУРУ ЩЕПЛЕННЯ

Дата: 07.10.2021 11:49

На цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО під час брифінгу

За словами начальника управління охорони здоров’я, станом на 6 жовтня в області зафіксовано 85 511 офіційно підтверджених випадків захворювань на коронавірусну інфекцію, з них у дітей – 3 613. За останню добу лабораторно підтверджено коронавірусну інфекцію у 441 особи, із них у 54 дітей.

«Третя хвиля коронавірусної інфекції відзначається тим, що хворіють також діти, – відмітив Сергій Бутенко. – З початку вакцинації область втратила, на жаль, 1 472 жителя, за останню добу померло 17 хворих».

Активних хворих – 4 403, із них 720 – лікується у стаціонарі, 3 683 – на амбулаторному лікуванні (83,6%). За останню добу госпіталізована 131 особа.

«З 720 пацієнтів, які знаходяться у стаціонарі, 507 – у важкому стані (70,4%), у 213 – стан середньої важкості (29,6%). Третя хвиля вирізняється складністю, блискавичністю та тяжкими ускладненнями. Загалом, серед усіх госпіталізованих хворих з приводу СOVID-19 тяжкі форми становлять 70,4%, середньотяжкі – 29,6%. Серед померлих немає таких, які пройшли процедуру щеплення. А 98% із важких хворих – не вакциновані», – сказав начальник управління охорони здоров’я.

Наразі в закладах охорони здоров'я виділено 1 250 ліжок для госпіталізації хворих на коронавірусну хворобу. У закладах в наявності 125 апаратів ШВЛ, зайнято хворими на ССVID-19 – 21 (16,8%). Забезпечено киснем 1 250 ліжок закладів охорони здоров'я (100%).

Як зазначив Сергій Бутенко, дієвим інструментом захисту від коронавірусної інфекції є вакцинація. Станом на 6 жовтня в області зроблено всього 381175 щеплень (429,3 на 1 тис. дорослого населення), щепилось 209615 осіб (23,61 % дорослого населення), у тому числі 169858 пацієнтів (19,32 % дорослого населення) – двома дозами (Україна – 21,5% та 17,31% відповідно). 5 жовтня проведено 3631 щеплення.

«Є три фактори ризику серед невакцинованих громадян. Це тяжкість перебігу захворювання, а саме потреба в госпіталізації, реанімації з тривалим процесом лікування, ускладненнями та високою летальністю. Особливо до цієї категорії належать люди похилого віку, – говорив начальник управління охорони здоров’я. – Ще одним фактором є постковідний синдром. А саме після одуження хворий протягом двох місяців страждає від депресії, головного болю, втрати запаху та смаку, неврологічні патології, ризик інсультів та інфарктів. На сьогодні можна стверджувати, що хвороба вражає не лише легені, а й ендотелій всіх судин в організмі. Третій фактор ризику – це смерть.

Сергій Бутенко закликав не ігнорувати процедуру щеплення, дотримуватися протиепідемічних заходів, берегти своє життя, життя своїх близьких та рідних.