Бочечківська громада

Сумська область, Конотопський район

НА СУМЩИНІ З 1 ЛИСТОПАДА ВВОДИТЬСЯ ЗАБОРОНА ВИЛОВУ РИБИ В ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ

Дата: 28.10.2021 16:09
Кількість переглядів: 170

З  1 листопада 2021 року до закінчення зимового періоду 2022 року в Сумській області заборонений будь-який вилов риби на зимувальних ямах. Обмеження вводяться з метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання

З переліком зимувальних ям можна ознайомитись на вебсайті Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області.

Риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

Нагадаємо, з настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства (ст. 85 ч. 3) передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел тощо) передбачено штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення (ст. 85 ч. 4). Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400-6800 грн або обмеження волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів (ст. 249 Кримінального кодексу України).

Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися встановленої заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. При виявленні незаконного вилову риби терміново повідомляйте на «гарячу лінію» Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570, (0542) 77-90-13.

Довідково. Перелік зимувальних ям визначено Наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Сумській області від 20.10.2021 № 135.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь