Якщо маєте статус безробітного, то зловживати ним не варто
Оскільки запитань щодо статусу безробітного накопичилося чимало, особливо таких, що стосується грошових виплат, роз’яснення дає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.
- Коли людина приходить до центру зайнятості, аби зареєструватися як безробітна, то, крім широкого спектру послуг у пошуку роботи, її неодмінно попереджають, що статус безробітного передбачає дише один вид допомоги – з безробіття, - говорить В.Підлісний. - Так визначив законодавець. Відступати від норми закону нікому не дано права. Однак у реальному житті трапляються неприємні казуси, коли статус безробітного окремі ігнорують, зловживаючи ним. Скажу відверто: цього робити не варто, бо рано чи пізно, як мовиться, а незаконно отримані грошові кошти доведеться повертати у державну казну.
Безробітній особі доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона:
-
перебуває на обліку в службі зайнятості,
-
отримує допомогу по безробіттю
і одночасно:
-
нелегально працює,
-
виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами,
-
займається підприємницькою діяльністю,
-
отримує соціальні виплати.
Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, державною податковою службою, пенсійним фондом, органами держпраці, а також за даними верифікації з Міністерства фінансів України про соціальні виплати.
У разі неповернення коштів у встановлений строк, стягнення здійснюється у судовому порядку.
- Скажімо, протягом січня-жовтня нинішнього року на Сумщині виявлено майже 200 осіб, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі більше 850 тис. грн. – відзначає посадовець. - Тим же, хто ухиляється від повернення коштів, доведеться мати справу з правоохоронними та судовими органами. Приміром, з метою сприяння у відшкодуванні завданих Фонду збитків службою зайнятості цього року подано 28 позовів до суду.