Якщо маєте статус безробітного, то зловживати ним не варто

Дата: 17.11.2021 08:44

Оскільки запитань щодо статусу безробітного накопичилося чимало, особливо таких, що стосується грошових виплат, роз’яснення дає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

- Коли людина приходить до центру зайнятості, аби зареєструватися як безробітна, то, крім широкого спектру послуг у пошуку роботи, її неодмінно попереджають, що статус безробітного передбачає дише один вид допомоги – з безробіття, - говорить В.Підлісний. - Так визначив законодавець. Відступати від норми закону нікому не дано права. Однак у реальному житті трапляються неприємні казуси, коли статус безробітного окремі ігнорують, зловживаючи ним. Скажу відверто: цього робити не варто, бо рано чи пізно, як мовиться, а незаконно отримані грошові кошти доведеться повертати у державну казну.

Безробітній особі доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона:

• перебуває на обліку в службі зайнятості,

• отримує допомогу по безробіттю

і одночасно:

• нелегально працює,

• виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами,

• займається підприємницькою діяльністю,

• отримує соціальні виплати.

Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, державною податковою службою, пенсійним фондом,  органами держпраці, а також за даними верифікації з Міністерства фінансів України про соціальні виплати.

У разі неповернення коштів у встановлений строк, стягнення здійснюється у судовому порядку.

- Скажімо, протягом січня-жовтня нинішнього року на Сумщині виявлено майже 200 осіб, які неправомірно отримали кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі більше 850 тис. грн. – відзначає посадовець. - Тим же, хто ухиляється від повернення коштів, доведеться мати справу з правоохоронними та судовими органами. Приміром, з метою сприяння у відшкодуванні завданих Фонду збитків службою зайнятості цього року подано  28 позовів до суду.