СУМЩИНА ДОЛУЧАЄТЬСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
На засідання Обласної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми, що відбулося під головуванням заступника голови Сумської облдержадміністрації Вікторії МЕДВІДЬ, обговорили План проведення регіональних заходів у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства»
Як повідомила заступник голови облдержадміністрації, щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
«Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з багатьох країн світу активізують в ці дні свої зусилля заради об’єднуючої мети, поширення розуміння та обізнаності у співвітчизників про всі форми насильства та створення соціального простору вільного від насильства», – зазначила Вікторія Медвідь.
Про організацію акції «16 днів проти насильства» в Сумській області розповіла заступник начальника управління – начальник відділу пільг, сімейної та гендерної політики Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Надія СТЕПАНЕНКО
«Відповідно до наданих пропозицій суб’єктами взаємодії, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, затверджено План проведення регіональних заходів у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» (наказ Департаменту соціального захисту населення від 28.09.2021 №107-ОД)», – зазначила Надія Степаненко.
Заступник директора Департаменту – начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Людмила МУСІЯКА повідомила, що долучитися до всеукраїнської акції мають можливість всі бажаючи взявши участь в онлайн-хакатоні «Спільно проти насильства», приуроченого до Глобальної ініціативи «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства». Програма ООН із відновлення та розбудови миру пропонує взяти участь в онлайн-хакатоні тим, хто не звик стояти осторонь соціальних проблем.
Подати заявку на участь у хакатоні можна, якщо ваш проєкт відповідає одному із зазначених напрямів:
- Безпека вдома. Це ідеї та рішення, спрямовані на запобігання та протидію домашньому насильству.
- Безпека у громаді. Інноваційні рішення, які допоможуть зробити наші міста і села вільними від проявів насильства у місцях соціальної активності громадян.
- ·Безпека у суспільстві. Пропозиції миротворчих практик й методик роботи з конфліктами в різних сферах життя, а також ініціативи, які сприятимуть поширенню культури згуртованості та миру у громадах.
Проєкти учасників можуть бути як технологічними (застосунки, програми, платформи, пристрої тощо), так і інформаційними, освітніми, просвітницькими (медіакампанії, фото- та відеопроєкти, подкасти, анімація, дизайн, креативні цифрові рішення тощо). Подані проєкти мають реалізовуватися у партнерстві з громадами Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
Зареєструватися на хакатон можна командою або самостійно. Якщо у учасника є ідея, але не має однодумців, організатори включать його в одну з команд відповідно до напряму проєкту.
За словами Людмили Мусіяки, хакатон триватиме з 26 по 28 листопада 2021 року. Три найкращі проєкти зможуть отримати грант на реалізацію своїх ідей, всі команди можуть розраховувати на допомогу від організаторів та призи від партнерів.
Участь у хакатоні безкоштовна, але вимагає обов’язкової реєстрації. Зареєструватися можна до 21 листопада 2021 року за посиланням: https://hackforlocals.org/.