У ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ СУМЩИНИ ВСТАНОВЛЯТЬ КИСНЕВІ СТАНЦІЇ ТА КРІОЦИЛІНДРИ
Про це повідомив журналістам голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ під час брифінгу
Ситуація, що на сьогодні складається із захворюваністю на COVID-19, дає обережні оптимістичні прогнози щодо завантаженості ліжок у лікарнях, у тому числі й ліжок, які забезпечені централізованим киснепостачанням.
Голова облдержадміністрації розповів, що дефіциту кисню наразі нема. В області є 2306 «ковідних» ліжок, з них 2153 забезпечено киснем (93,4%). Через кисневі концентратори подається кисень до 1155 з них. Централізоване киснепостачання підведено до 998 місць.
«Як показав досвід, саме кисень високого тиску, який в лікарнях забезпечують через централізовану систему киснепостачання, дає максимально хороший результат для лікування хворих», - наголосив Дмитро Живицький.
Тому, як повідомив очільник облдержадміністрації, дві субвенції загальною кількістю 54,5 млн грн для забезпечення лікувальних закладів області централізованим киснепостачанням, підуть на встановлення там кріоциліндрів та кисневих станцій. Вони будуть генерувати кисень в кожному лікувальному закладі окремо.
«Ми відпрацювали це питання спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я, керівниками лікувальних закладів, міськими головами, профільними фахівцями підприємств, які здійснюють киснепостачання в області, які відповідають за роботу кисневих станцій у кожному закладі, - говорив Дмитро Живицький. - Визначили по кожному закладу об’єм резервування кисню. Тобто кріоциліндри, які будуть встановлені, при максимальному навантажені повинні забезпечувати мінімум три доби киснепосточання, щоб не було такого, що машини три рази на добу привозять кисень. Під кожен лікувальний заклад прорахований об’єм кріоциліндрів».
Облдержадміністрація також проводить роботу з місцевими машинобудівниками, які вже розробили установку генерації кисню під потреби наших лікувальних закладів. Зараз вони вже виготовляють дослідний зразок, і очікується, що на початку наступного року він буде запущений в роботу.