НА СУМЩИНІ ВІДРЕМОНТУВАЛИ 100% МІСЦЕВИХ ДОРІГ, ЯКІ ЗАПЛАНУВАЛИ НА 21 РІК. РОБОТИ ПРОДОВЖУЮТЬ, БУДЕ ПЕРЕВИКОНАННЯ

Дата: 07.12.2021 10:24

Як повідомив під час апаратної наради голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, Сумщина входить у десятку областей за рівнем виконання робіт місцевого значення

Директор обласного Департаменту розвитку інфраструктури Володимир ДУДЧЕНКО зазначив, що завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» значно зросли обсяги фінансування ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, тож, відповідно, зростає і кілометраж відремонтованих капітальним і поточним середнім ремонтом автомобільних доріг місцевого значення.

«Якщо у 2017-2019 роках на ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Сумській області було виділено 1 млрд гривень, то за 2020-2021 роки – 1,9 млрд гривень. У 2017-2019 роках було відремонтовано 51 кілометр автомобільних доріг місцевого значення, у 2020-2021 роках – 150 кілометрів, – розповів Володимир Дудченко. – Крім цього, протягом 2020-2021 років на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення відремонтовано 51 міст».

За його словами, у 2021 році капітальним і поточним середнім ремонтом відремонтовано 67,7 кілометра автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що становить 100% плану.

Серед найбільш вагомих об’єктів, на яких виконані ремонтні роботи у 2021 році – автомобільні дороги О191705 Шостка – Чапліївка – Погорілівка – Реутинці (виконано ремонт на 14,2 км), О191605 Тростянець – Мащанка (3,6 км), О190302 Кириківка – Мирне – Сонячне (3,4 км), мостовий перехід на автомобільній дорозі О190204 /Р-44/ – Дяківка – Сапушине – Горобівка – /Р-44, О191512 Суми – Старе село (5,1 км).

Також протягом 2021 року капітальний і поточний ремонт вулиць і доріг комунальної власності на суму 120,2 млн грн. проведено у 36 населених пунктах області, відремонтовано 143,2 тис. м2 дорожнього покриття (100% до плану).

«Наразі ремонт місцевих доріг в області ще продовжується, а ми вже виконали план на 100%. Це говорить про те, що у нас є можливості організовувати процес так, щоб доріг робилося навіть більше, ніж планується», – наголосив Дмитро Живицький.

Як повідомив директор ДП «Дороги Сумщини» Мирослав ЗАВАЛЬНИЙ, із закінченням будівельного сезону в області починається робота із виготовлення проектно-кошторисної документації щодо відновлення місцевих і комунальних доріг та вулиць. І наразі розробляються проекти на капітальний ремонт шести об’єктів, поточний середній ремонт – 12 об’єктів та комунальних вулиць – 6 об’єктів.

«Наша мета – провести всі тендери з проектування, виконати проекти щодо ремонту всіх об’єктів, які заплановані в наступному році. І тільки погодні умови дозволятимуть – підрядники власним коштом повинні починати виконувати ремонтні роботи. Ми останні три роки чітко бачимо, якщо роботи виконуються, держава стовідсотково розраховується з підрядними організаціями за виконані роботи», – наголосив Дмитро Живицький.