Продовження розповіді про музей ретро техніки, нещодавно відкритий в с.Козацьке

Дата: 22.12.2021 15:15

У продовження інформації про нещодавно відкритий на території Бочечківської сільської ради, а саме в селі Козацьке, музею ретро техніки, що став музейною візитівкою Бочечківської громади сьогодні розповідь піде про ЗАЗ-968 або «ЗАПОРОЖЕЦЬ».

Нагадуємо, що засновником цього музею став небайдужий мешканець села Козацьке, засновник ТОВ АФ «Козацька» Віктор Григорович ГАЛА.

Більшість експонатів, представлених в музеї ретро техніки – це місцева техніка, що їздила територією Бочечківської громади в різні роки.

ЗАЗ-968 «ЗАПОРОЖЕЦЬ» - радянський автомобіль І групи малого класу, який випускався Запорізьким автомобільним заводом у 1971-1994 роках.

Максимальна потужність даного автомобіля становить 45 к.с. при 4200-4400 об./хв. Тип кузова: двох дверний седан.

Габарити ЗАЗ-968 «ЗАПОРОЖЕЦЬ»: довжина – 3730 мм, ширина – 1570 мм, висота – 1400 мм, маса-1160 кг.

Автомобілем ЗАЗ-968, що представлений в музеї, у 70-ті роки ХХ ст. в службових цілях користувався головний інженер-будівельник колгоспу «Перемога» Трубілов Василь Костянтинович. В післявоєнні роки, він, повернувшись з війни інвалідом І групи, працював на колгоспному будівництві. Під його керівництвом у Козацькому  побудовані приміщення контори колгоспу, будинок культури, магазини, безліч господарських споруд на фермах, у гаражі та майстерні.

Це не останній екземпляр техніки, представлений в музеї Козацького. Про інші буде опубліковано поступово.

Нагадаємо, що музей розташований просто неба, в центрі села Козацьке, поблизу дитячого майданчика та «Активного парку». Відвідування музею безкоштовне та відкрите для відвідувачів щодня.

Далі буде…