ЩЕДРИЙ ВЕЧІР ДОБРИМ ЛЮДЯМ

Дата: 14.01.2022 11:53

В Україні продовжуються новорічні та різдвяні свята. Традиційно 12 днів після Різдва Христового називають Святками. І триватимуть вони аж до Водохреща.

Вечір 13 січня, напередодні  Старого Нового року, називають Щедрий вечір або ж свято Маланки та Василів вечір.

Після заходу Сонця у Щедрий вечір дівчата збираються гуртом і щедрують. Хлопці також можуть щедрувати. Ця традиція називається "водити Козу".

Цього дня готують другу обрядову кутю, яку називають щедрою. З щедрою кутею пов'язано багато побутових обрядів. Так, щоб залагодити якийсь конфлікт, сусіди йшли один до одного миритися, аби «Новий рік зустріти в мирі і злагоді». Хлопці, котрі перед цим «отримали гарбуза», вдруге засилали сватів з надією на згоду.

За переказами свято Маланки продовжувалось до настання світанку. Зі світанком хлопці йшли вітати з Новим роком господарів кожної хати, засіваючи зерном. Ця традиція збереглась і до сьогодні.

13 січня в Козацькому будинку культури пройшов вечір відпочинку «Щедрий вечір добрим людям» у форматі вечорниць. Зі святом присутніх вітали солісти Марина Артеменко та Сергій Руденко, а також гості свята Олексій Шишняк та Костянтин Садівничий. Для присутніх лунали старовинні щедрівки у виконанні народного аматорського вокального ансамблю «КОЗАЧАНОЧКА». Учасники заходу отримали незабутні враження. Захід відбувся з дотриманням всіх карантинних вимог.

Фото без опису    Фото без опису