Поліцейський офіцер громади попереджає населення, як не стати жертвою шахрайства

Дата: 09.02.2023 16:49

На сьогодні шахрайство — поширений вид злочину.

Як захистити себе чи своїх близьких від шахрайських пасток та, що треба робити, якщо все ж таки потрапили на «гачок» аферистів розповів мешканцям громади поліцейський офіцер громади Богдан ГАЙДІН.

Так, під час об’їзду Бочечківської територіальної громади поліцейський офіцер громади провів зустрічі з місцевим населенням та розповів про найпоширеніші види шахрайств.

Найчастіше від рук вигадливих аферистів потерпають саме люди літнього віку. Адже саме вони вирізняються своєю наївністю та довірливістю.

Однак, як зауважив поліцейський, всі способи шахрайств мають декілька спільних рис – злочинці володіють знаннями психології поведінки особи, вони обізнані в роботі банківських платіжних систем та операторів мобільного зв’язку, досить добре орієнтуються в термінології, яку використовують працівники банків, фахово володіють навиками роботи з комп’ютерною технікою, досягають своєї мети використовуючи не найкращі риси характеру, вдаючись до різних методів маніпуляції. В результаті довіри до незнайомців, що  часто представляються співробітниками правоохоронних органів, банківських установ, соціальних служб чи інших організацій зазвичай потерпілі залишаються без своїх заощаджень.

Щоб застерегти людей від підступних «пасток», поліцейський вручив відповідні інформаційні листівки.

ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО для всіх – дотримуватися елементарних правил безпеки, не поспішати в діях і виявляти обачливість.