Зеленський назвав найкращі гарантії безпеки для України

Дата: 07.06.2023 09:46

Зеленський нагадав про Будапештський меморандум, в якому йшлося про безпеку України і який не був дотриманий.

Найкращою гарантією безпеки для України стане членство в НАТО, адже досі не було прикладів, щоб Росія напала на якусь із країн Альянсу.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції по завершенні саміту Європейської політичної спільноти в Кишиневі.

За його словами, зараз Україна веде перемовини із західними союзниками про гарантії безпеки після завершення війни.

"Вони потрібні нам для чого? Для того, що ми не в НАТО. В іншому випадку на нас би Росія не напала. Або, якби напала, то нас би захищав Альянс. Але, тим не менш, я вважаю, що не напала б. Тому що я не знаю зараз прикладів, у яку країну НАТО з агресією прийшла Росія. Поки що цього я не бачу. Це говорить про те, що найкращі гарантії безпеки - це НАТО", - заявив Зеленський.

Президент наголосив, що НАТО - абсолютно зрозуміла фабула гарантій безпеки для України.

"Якщо не НАТО, то що. Що і хто дасть ці гарантії безпеки", - каже глава держави.

Зеленський нагадав про Будапештський меморандум, в якому йшлося про безпеку України і який не був дотриманий: "І що трапилося – ми віддали ядерну зброю, мали отримати захист суверенітету. Тепер Україна тимчасово втратила територію і назавжди наших захисників. Поки ми не в НАТО, ми хочемо мати гарантії безпеки. І бажано, щоб при цих гарантіях безпеки був чіткий сигнал, що вони діють доти, доки Україна не буде в НАТО... Ми точно знаємо, що нам потрібно", - сказав президент.