ОБЕРЕЖНО, МІНИ!

Дата: 14.07.2023 15:12

Національний орган з питань протимінної діяльності інформує населення про загрози для його життя і здоров'я, що виникають у зв'язку із залученням до проведення заходів із розмінування осіб, які не є сертифікованими операторами протимінної діяльності

У випадку виявлення фактів проведення заходів із розмінування особами, які не є операторами протимінної діяльності (окрім тих, що здійснюються уповноваженими підрозділами центральних органів виконавчої влади), буде порушуватися питання щодо притягнення їх до відповідальності у порядку  встановленому законодавством.

Довідково

Згідно з Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні», розмінування (гуманітарне розмінування) – комплекс заходів, які проводяться операторами протимінної діяльності з метою ліквідації небезпек, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, включаючи нетехнічне та технічне обстеження територій, складення карт, виявлення, знешкодження та (або) знищення вибухонебезпечних предметів, маркування, підготовку документації після розмінування, надання громадам інформації щодо протимінної діяльності та передачу очищеної території.

До проведення розмінування (гуманітарного розмінування) залучаються фахівці з розмінування операторів протимінної діяльності. Оператори протимінної діяльності – уповноважені підрозділи центральних органів виконавчої влади, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, у тому числі міжнародні та іноземні, що залучаються до проведення заходів у сфері протимінної діяльності.

Протимінна діяльність – заходи, що проводяться з метою забезпечення національної безпеки та спрямовані на зменшення соціального, економічного та екологічного впливу вибухонебезпечних предметів на життя та діяльність населення.