СКАЗ: МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ

Дата: 26.07.2023 15:18

Дана інформація від EU4SaferFood допоможе власникам домашніх тварин дізнатися більше відомостей про сказ

МІФ №1: Вакцинувати потрібно лише дорослих тварин. Одного щеплення достатньо.

РЕАЛЬНІСТЬ: Вакцинувати обов'язково: щорічно, з 3-х місячного віку.

МІФ №2: Вакцинувати тварин, які не виходять на вулицю або не потрапляють в дику природу, не обовʼязково.

РЕАЛЬНІСТЬ: Дика природа може сама «прийти» до тварини, що мешкає ізольовано. Наприклад: потрапляння в житлові приміщення диких кажанів.

МІФ №3: Сказ переносять лише собаки, рідше – коти.

РЕАЛЬНІСТЬ: Вірус вражає всіх теплокровних тварин, які потім стають його переносниками. Наприклад: єноти, рогата худоба, щурі, кажани, шакали, білки, їжаки тощо.

МІФ №4: Люди не хворіють на сказ.

РЕАЛЬНІСТЬ: Люди хворіють! В організмі людини вірус нервовими волокнами потрапляє у спинний і головний мозок, викликає запалення мозку, параліч і смерть. Без вакцинації хвороба смертельна в 100% випадків.

MIФ №5: Хвора тварина завжди поводиться агресивно, в неї тече слина. РЕАЛЬНІСТЬ:

На початковій стадії слина не тече. Ознаки проявляються через 3-5 днів після зараження. Хвороба може мати безсимптомний перебіг. Тварина може бути пригніченою. Навіть, якщо заражена тварина вкусила без видимої наявності слини, небезпека зараження 100%

МІФ №6: До лікаря не обовʼязково звертатися відразу після укусу, можна почекати якийсь час.

РЕАЛЬНІСТЬ: Після появи перших симптомів медики вже не зможуть допомогти хворому. До лікаря необхідно звернутися НЕГАЙНО.

МІФ №7: Вакцини проти сказу є «важкими» для тварин.

РЕАЛЬНІСТЬ: Сучасні вакцини максимально безпечні, ефективні, з дуже низьким % теоретично можливих ускладнень.

МІФ №8: Захворіти на сказ можна, якщо доторкнутися до хворої тварини

РЕАЛЬНІСТЬ: Тварини виділяють вірус зі слиною. Вірус проникає в організм людини через укус, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки, подряпини, мікроушкодження шкіри.

МІФ №9: Сказ виліковний. Американці вилікували хвору дівчинку з милуокского протоколу вже після прояву симптомів.

РЕАЛЬНІСТЬ: Такий метод вкрай складний, дуже дорогий ($800 000), імовірність успіху 5%. Єдиний офіційно визнаний і ефективний спосіб уникнути сказу в разі ризику зараження – своєчасна профілактична вакцинація.

Будьмо відповідальними. Війна підвищує ризики. Спільно боремось зі сказом тварин – щорічно вакцинуйте своїх домашніх улюбленців

За матеріалами: https://www.facebook.com/eu4saferfood/posts/pfbid02rmGYVrcn8wXJPv2fTswZ9aeQCQ7dGbR9KW2jAYzFHR148bTzP2Yd3ZkJnawr3iol