РАДА З ПИТАНЬ ВПО

Дата: 01.12.2023 10:47

Постанова Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2023 року № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб»

Мета постанови – рекомендація органам місцевого самоврядування утворювати ради з питань ВПО, які мають допомагати вирішувати питання пов’язані з інтеграцією ВПО, залучати кошти в громади, створювати умови для ВПО.

Основні завдання ради:

- Захист прав та інтересів ВПО;

- Розробка механізмів для адаптації та інтеграції ВПО;

- Залучення ВПО до вирішення питань місцевого значення, участь в робочих групах тощо;

- Моніторинг виконання місцевими органами повноважень у сфері забезпечення та захисту прав, інтересів внутрішньо переміщених осіб тощо.

Таким чином, Рада допомагає органам місцевого самоврядування здійснювати програму адаптації, залучає інвесторів для розвитку громад. А також допомагає безпосередньо ВПО, що потребують соціального та юридичного захисту.

За матеріалами: ГО «Зелена альтернатива України»