Головне управління ДПС у Сумській області інформує
«МИ СТОЇМО НА ЗАХИСТІ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ ПОВИННІ БУТИ РІВНИМИ У ПРАВАХ З РОБОТОДАВЦЯМИ, ТОМУ ЗАРПЛАТІ У КОНВЕРТІ» - НІ!
Антикорупційний номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс»
Державної податкової служби України: 0800-501-007
До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері продажу технічно-складних побутових товарів
Державна податкова служба України інформує, що територіальними підрозділами податкового аудиту ДПС на постійній основі здійснюється аналіз інформації щодо суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахунки із споживачами за товари (послуги).
Нагадуємо, що наразі для суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції при продажу товарів, у тому числі технічно-складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, є законодавчо встановлений обов’язок застосовувати РРО/програмні РРО та видавати відповідні розрахункові документи (фіскальні чеки).
Підрозділами податкового аудиту ДПС за результатами організованих у 2024 році контрольно-перевірочних заходів, проведених у місцях роздрібного продажу технічно-складних побутових товарів, встановлено численні порушення порядку проведення розрахунків, за які територіальними органами ДПС застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму понад 2 099 млн гривень.
Лише у травні поточного року територіальними підрозділами податкового аудиту проведено 116 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері продажу технічно-складних побутових товарів, за результатами яких до порушників очікується донарахування штрафних санкцій на загальну суму понад 14,4 млн гривень.
Робота ДПС щодо виявлення суб’єктів господарювання, які не фіксують розрахункові операції та не забезпечують прозорість операцій шляхом реєстрації всіх продажів товарів (послуг) через фіскальні реєстратори, триває.
У випадках виявлення фактів відсутності електронної копії чека на вебпорталі ДПС, просимо інформувати податкові органи у чат-бот «StopViolationBot» месенджеру «Telegram» для організації та проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів.
Перевищення обсягу доходу ФОП на ЄП: коли подавати заяву про зміну групи оподаткування?
Податківці Сумщини звертають увагу платників на те, чи переноситься термін подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування для ФОП – платників ЄП першої – третьої груп, які перевищили обсяг доходу, встановлений п. 291.4 ст. 291 ПКУ, якщо граничний термін її подання припадає на вихідний та/або святковий день.
Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) для платників єдиного податку встановлено, зокрема, граничні обсяги доходу для кожної групи платників єдиного податку: перша група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року за календарний рік; друга група – 834 розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року за календарний рік; третя група – 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року за календарний рік.
Пунктом 293.8 ст. 293 ПКУ, зокрема, визначено, що ставки, встановлені пп. 293.3 – 293.5 ст. 293 ПКУ, застосовуються з урахуванням таких особливостей:
1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ зобов’язані у порядку, встановленому главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.
Заява щодо переходу на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку іншої групи, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу (далі – Заява).
Разом з тим, згідно з частиною першою ст. 251 Цивільного кодексу України від 16 січня 2002 року № 435-IV (далі – ЦКУ), строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.
Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (частина перша ст. 252 ЦКУ).
Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (частина п’ята ст. 254 ЦКУ).
Отже, якщо фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп перевищили обсяг доходу, встановлений п. 291.4 ст. 291 ПКУ, та при цьому граничний строк подання Заяви (20 число місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу) припадає на вихідний та/або святковий день, то останнім днем подання такої Заяви вважається перший робочий день, наступний за вихідним та/або святковим днем.
На Сумщині презентували поштову марку "Податки. Армія. Перемога!"
Відсьогодні вводиться в обіг та вважається дійсним для оплати послуг зв'язку в усіх поштовий відділеннях випуск марки «Податки. Армія. Перемога!».
Поштовий випуск проведено АТ «Укрпошта» у рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Наші податки – наш захист» та присвячено питанням важливості сплати податків в умовах війни.
З цієї нагоди у Конгрес-центрі СумДУ відбулася урочиста церемонія спецпогашення художньої марки «Податки. Армія. Перемога!» до якої долучилися податківці Сумщини на чолі з в.о. начальника Головного управління ДПС у Сумській області Артемом СНЄЖКОМ.
У церемонії також взяли участь начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ, заступник голови Сумської обласної ради Костянтин ТОВСТУХА, начальник Сумської міської військової адміністрації Олексій ДРОЗДЕНКО, директор по взаємодії з органами державної влади у Сумській області АТ «Укрпошта» В'ячеслав МАРАНИЧ та громадськість області.
Артем СНЄЖКО подякував АТ «Укрпошта» за цю чудову ініціативу. Він висловив впевненість, що марка «Податки. Армія. Перемога!» стане не просто колекційним експонатом, а й символом нашої єдності та незламності. Посадовець також наголосив на позитивних результатах роботи податкової служби Сумської області, а саме, завдяки спільним зусиллям податківців та сумчан у січні – травні 2024 року до бюджетів усіх рівнів мобілізовано майже 10 мільярдів гривень. Це свідчать про те, що сумчани відповідально ставляться до своїх податкових зобов'язань.
Захід своєю чергою підкреслив важливість свідомого виконання громадянами своїх податкових зобов'язань для підтримки Збройних сил України та здобуття перемоги у війні з російським агресором.